Halal Certificate - Efor Çay
Our Company Sustainability Faqs Investment Relations

Halal Certificate

Canlıların yaşamını sürdürebilmek için ihtiyaç duydukları; sağlıklı beslenme, güvenli ürün ve konforlu bir yaşam gereksinimlerini karşılayan unsurların, çeşitli özel işaretlerle gösterildiği etiketlere " Yaşam Zinciri Etiketleri " denir.
Efor Çay, ISQ (İnterSistemTeknik)’nun “Yaşam Zinciri Etiketleri” hizmeti kapsamında onaylanan Helal Sertifikası’na sahiptir.
Dünya’ nın özellikle Ortadoğu ve Asya bölgelerinde yaygın olarak yaşayan Müslüman toplumlar için söylenebilecek şey, Helal Belgesi’nin ve helal gıda, yiyecek ve içecek sektöründe önemli bir konumda olduğudur. Helal ürün (gıda ve gıda dışı – hizmetler dahil) üreticileri, Allah’ ın c.c kurallarına ve dinimiz İslam’ın hukukuna uymak için bu sertifikaya ihtiyacı duymaktadırlar.
Helal Belgesi Belgelendirmesinin temel nedeni, ulusal ve uluslararası Müslüman topluluklara dini uyumlarını yerine getirmelerinde hizmet etmektir.
Helal kavramı, bir Müslümanın günlük yaşamında kullanılan çok çeşitli mal ve hizmetler için geçerlidir. Müslüman tüketiciler, İslam Hukuku tarafından tanımlanan süreç ve prosedüre uygun olduğu için helal işaretli ürünleri tercih ederler.

© Efor Çay 2024. Tüm Hakları Saklıdır Site Creation By Sirius Interactive