Sürdürülebilirlik - Efor Çay
Kurumsal Sürdürülebilirlik Sıkça Sorulan Sorular Yatırımcı İlişkileri

Sürdürülebilirlik

Rainforest Alliance

Efor Çay  2016 yılından beri Rainforest Alliance  üyesidir.

Rainforest Alliance

Doğayı korumayı, çiftçilerin ve orman topluluklarının yaşamlarını iyileştirmek için sosyal ve piyasa güçlerini kullanarak daha sürdürülebilir bir dünya yaratmayı hedefleyen Yağmur ormanları Birliği, 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en saygın çevreci organizasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Yağmur Ormanları Birliği, tarımın çevresel etkilerini azaltırken, toplumsal ve ekonomik fayda sağlayarak milyonlarca insanın yaşımına dokunuyor.

Efor Çay, 2016 yılından beri Yağmur ormanları Birliği (Rainforest Alliance)’nin sürdürülebilir tarım sertifikasyonu kapsamında çay kategorisinde verilen sertifikaya sahiptir.

Sertifikasyon kapsamında, Rainforest Alliance SürdürülebilirTarım Standardı’nda belirtilen çevresel, sosyal ve ekonomik kriterleri, kuruluşlar tarafından karşılanıyor olması titizlikle kontrol ediliyor.

Yağmur Ormanları Birliği'nin Gönüllü Sürdürülebilirlik Standartları, Fairtrade, UTZ Certified ve Organic gibi kuruluşların çay sektöründe kabul gören standartları arasında dünya genelinde uygulama bakımından birinci sırada geliyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Standartları Forumu, Yağmur Ormanları Birliği’nin Gönüllü Sürdürülebilirlik Standartlarını, "temel insan haklarına saygı, işçi sağlığı ve güvenliği, üretimin çevresel etkileri, toplum ilişkileri, arazi kullanım planlaması ve diğer hususlara ilişkin üreticilerden, tüccarlardan, imalatçılardan, perakendecilerden veya hizmet sağlayıcılardan talep edilebilecek şartları belirleyen standartlar" şeklinde tanımlıyor.

Rainforest Alliance 2
© Efor Çay 2024. Tüm Hakları Saklıdır Site Creation By Sirius Interactive