Sıkça Sorulan Sorular - Efor Çay
Kurumsal Sürdürülebilirlik Sıkça Sorulan Sorular Yatırımcı İlişkileri

Sıkça Sorulan Sorular

Çaylarımıza hiçbir koruyucu katkı maddesi koymuyoruz. Topraktan bardağa ulaşan çaylarımızın yüzde 100 doğallığına önem veriyoruz. Ürünlerimizin içeriklerini ambalajlarımızın üzerinde sizlerle şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz.

Yüzde 100 yerli ve yeni üretim teknolojileri kullanarak çay filizlerini toprağa ekiyoruz. Hasat vakti gelince Karadeniz’in rayihası, yani aroması zengin bölgelerinden en kaliteli yaprakları topluyoruz. Topladığımız kaliteli yaprakları, AB standartlarındaki hijyenik ve gelişmiş teknolojilerle donatılmış tesislerimizde Türkiye'ye özgü geleneksel yöntemle yüksek kaliteli çaylara dönüştürüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmaları sayesinde muhteşem lezzet, yoğun dem ve kendine özgü kokusuyla yüksek standarttaki ürünlerimizi 12 ay boyunca tüketicilerimizle buluşturuyoruz.

Çaylarımızda hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanmadığımız gibi gıda boyası kullanmıyoruz. Çaylarımız rengini Karadeniz’in yüksek rakımlı bölgelerindeki kaliteli yapraklardan alıyor. Soldurma ve kıvırma aşamalarından geçen yaş çay yapraklarımızın yeşil rengi, fermantasyon işleminden sonra bakır kırmızısına dönüşüyor. Kurutma ve tasnif işlemlerinden sonra paketlenerek sizlerle buluşuyor. Çayın üretim aşamaları ile ilgili detaylı bilgiye https://www.eforcay.com/neden-efor-cay sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çay bitkisi renk verici pigmentlere sahiptir. Çay bardakta beklediği süre boyunca bu pigmentler de bardak yüzeyinde kalır. Bardakta leke bırakmasının sebebi çayın kaliteli olduğunun göstergesidir.

Tüketiciye ulaşan tüm ürünlerde olduğu gibi çayların da son tüketim tarihinden önce kullanılmasını tavsiye ederiz.

Bergamot ortalama 4 metre boyunda bir ağaç türü. Yaprakları uzun ve koyu yeşildir. Çiçekleri beyaz renkli ve küçük olup, meyveleri küre veya armut biçiminde, 5–7 cm çapında etli kısmı ekşi lezzetli, kabuk kısmı limon sarısı renklidir. Türkiye'de Antalya, Mersin ve Adana civarlarında yetişir Meyve kabuklarından sıkma usulü ile bergamot esansı elde edilmektedir. Yeşilimtırak sarı renkli, hoş kokulu ve acı lezzetli bir sıvıdır. Çay sektöründe çaya koku ve lezzet vermek amacıyla kullanılmaktadır.

Bergamot meyvesinden sıvı halde elde edilen aromayı, üretim aşamasında çaylarımızla buluşturuyoruz.

Ürünlerimiz glüten içermiyor. Ürünlerimizin içeriklerini ambalajlarımızın üzerinden de kolaylıkla görebilirsiniz.

Lezzetli bir çay için kullanılan çay kadar su da önemlidir. Alt demlikte temiz suyunuzu kaynatınız. Kaynayan suyu üst demliğe aldıktan sonra her bir bardak için bir tatlı kaşığı çay koyunuz. Bir kaşık da fazladan ekleyiniz. Çayın aromasını ve rengini alması için en az 15-20 dakika demlenmesini bekleyiniz. Ardından çayınızı afiyetle içebilirsiniz. Lezzetini daha iyi alabilmek için porselen ya da cam demlik tercih edebilirsiniz.

Karadenizin yüksek rakımlı ve rayihası, yani aroması zengin bölgelerinden temin ediyoruz. Sürdürülebilir üretim için yerli üreticimizi her zaman destekliyoruz.

Poşet çaylarımızda kullandığımız filtre kağıdı Filipinler’de yetişen bir muz ağacı türü olan doğal abaka ağacı liflerinden elde ediliyor. İpler ise tamamen doğal ve yüzde 100 pamuktan üretiliyor. Ürünlerimizde yüzde 100 doğallığı korumak için titizlikle çalışıyoruz.

Kiraz saplı bitki meyve çayı, kiraz meyvesinin saplarından elde edilen ve çeşitli sağlık faydaları olan bir bitki çayıdır. Kiraz sapı, antioksidanlar, lifler ve diğer besin maddeleri içerir.

Bitki meyve çayları, çeşitli bitkilerin veya meyvelerin kurutulmasıyla elde edilen ve sıcak suyla demlenerek içilen sağlıklı içeceklerdir. Bu çaylar, çeşitli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar gibi doğal bileşikler içerebilir. Bitki ve meyve çay çeşitlerimize https://www.eforcay.com/urun-kategorileri/bitki-meyve-form-caylari-1 sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Form çayı, kilo kontrolü ve vücut şekillendirme amaçlarıyla kullanılan bir bitki çayı çeşididir. Genellikle yeşil çay, mate yaprağı, mate çayı gibi bitkilerin karışımıyla oluşturulur. Form çayları, metabolizmayı hızlandırabilir, enerji seviyelerini artırabilir, iştahı bastırabilir ve yağ yakımı nı destekleyebilir. Form çayı çeşitlerimize https://www.eforcay.com/urun-kategorileri/bitki-meyve-form-caylari-1 sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

© Efor Çay 2024. Tüm Hakları Saklıdır Site Creation By Sirius Interactive