Hakkımızda - Efor Çay
Kurumsal Sürdürülebilirlik Sıkça Sorulan Sorular Yatırımcı İlişkileri

Hakkımızda

Hakkımızda

2005 yılında Aktarım unvanıyla adım attığımız çay sektöründe, Trabzon Of’ta Türkiye’nin en büyük yaş çay işleme kapasitesine sahip fabrikasını alarak faaliyetlerimize hız verdik. Aktarım tarafından üretilen ve paketlenen çaylarımızın pazarlama faaliyetlerini ise 2014 yılında kurduğumuz Akpaş Çay ile gerçekleştirdik. 2019 yılına geldiğimizde Akpaş Çay unvanıyla sürdürdüğümüz faaliyetlerimize Efor Çay olarak devam ettik. 2021 yılında ise Aktarım ve Efor Çay’ın güçlerini birleştirerek üretim, paketleme ve pazarlama faaliyetlerimize Efor Çay unvanıyla devam ediyoruz.

Bugün ülke çapında toplam 49 bin metrekarelik üretim tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz 30 bin ton/yıl çay satışıyla Türkiye'nin en büyük 500 şirketinden ve en iyi 5 çay üreticisinden biri haline geldik. Trabzon Of yaş çay işleme ve paketleme, Artvin Arhavi 1’de yaş çay işleme ve paketleme, Artvin Arhavi 2’de yaş çay işleme ve İstanbul Tuzla’da paketleme olmak üzere üç yaş çay işleme tesisi ve üç paketleme tesisine sahibiz. Ülkemizdeki yıllık çay satışlarının yaklaşık % 10'unu karşılıyoruz.

Hakkımızda 2
Hakkımızda 3

Kurulduğumuz günden bu yana “çayda kaliteden ödün vermeden önce kalite” ilkesiyle hareket ediyoruz. Topraktan bardağa kadar tüm süreci sıkı bir şekilde takip ediyor, müşterilerimize yüzde 100 doğal ve yüksek kaliteli çayları bütçe dostu olarak sunuyoruz. Çayın geleneksel değerinin bilincinde olan Efor Çay olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyarak sayısız tüketicinin favorisi haline geldik. Sektörümüze ve müşterilerimize yeni tatlar kazandırmak için Ar-Ge çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yerli üretimle desteklediğimiz Türk çayını, uluslararası arenada öne çıkarmak, Karadeniz'in verimli topraklarında yetiştirdiğimiz ve özenle işlediğimiz çay çeşitlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Efor Çay olarak kendi kendine yeten Türkiye için, ülkemizin gücünün ve güzelliklerinin sürdürülebilir olması için en yenilikçi yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Üretim ve Paketleme Tesislerimiz
Trabzon/Of
Yaş Çay Üretim ve Paketleme

Trabzon Of'ta 21.000 m2'lik alanda günlük 612 ton yaş çay işleme ve 209 ton paketleme kapasitesiyle faaliyet göstermektedir.

Trabzon/Of
Artvin/Arhavi-1
Yaş Çay Üretim ve Paketleme

Artvin Arhavi'de 8.200 m2'lik alanda günlük 280 ton yaş çay işleme  ve 21 ton paketleme kapasitesiyle faaliyet göstermektedir.

Artvin/Arhavi-1
Artvin/Arhavi-2
Yaş Çay Üretim

Artvin Arhavi'de 16.000 m2'lik alanda günlük 119 ton yaş çay işleme kapasitesiyle faaliyet göstermektedir.

Artvin/Arhavi-2
İstanbul/Tuzla
Paketleme Tesisi

İstanbul Tuzla'da 4.000 m2'lik alanda günlük 20 ton paketleme kapasitesiyle faaliyet göstermektedir.

İstanbul/Tuzla
© Efor Çay 2024. Tüm Hakları Saklıdır Site Creation By Sirius Interactive